
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.3 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 10 GΩ |
| Height | 2.65 mm |
| Thickness | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 3 |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 1 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 9 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 70 mV/µs |
| Operating Supply Current | 5.2 mA |
| -3db Bandwidth | 1 MHz |
| Input Bias Current | 5 nA |
| Quiescent Current | 5.2 mA |
| Max Supply Current | 7.5 mA |
| Gain | 8 dB |
| Settling Time | 28 µs |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Nominal Supply Current | 7.5 mA |
| Output Current per Channel | 23 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 125 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Voltage Gain | 18.06 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Input Voltage Noise Density | 15 nV/sqrt Hz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | PGA |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 89 dB |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$14.73813
Ext.Price$14.73813
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $14.73813 | $14.73813 |
| 10 | $11.80914 | $118.09140 |
| 25 | $11.08330 | $277.08250 |
| 50 | $10.73963 | $536.98150 |
| 100 | $10.40662 | $1040.66200 |
| 300 | $10.08393 | $3025.17900 |
| 500 | $9.77125 | $4885.62500 |
| 1000 | $9.46834 | $9468.34000 |
